Elon Musk, Twitter kullanıcı sayısını 2028’e kadar 4 katına çıkarmak istiyor

Bu yıl içerisinde tamamlanması beklenen Elon Musk’ın Twitter satın alımının akabinde Musk’ın platformda yapmak istediği değişiklikler ve ulaşmak istediği amaçlar de ortaya çıkmaya başladı. Yeni bilgilere nazaran Musk, Twitter’ın kullanıcı sayısını dört katına çıkarmak istiyor.

Para kazanma yollarını çeşitlendirmek istiyor

New York Times tarafından elde edilen raporlara nazaran Musk, 217 milyon olarak 2021 sonunda açıklanan Twitter‘ın aylık kullanıcı sayısını kademeli olarak 2025’te yaklaşık 600 milyon kullanıcıya ve sonrasında 2028 yılına kadar 931 milyona çıkarmak istiyor. Bu, önümüzdeki altı yıl içerisinde aylık kullanıcı sayısının dört katından fazlasına çıkarılması manasına geliyor.

Deniz kabuğundan ilham alınarak hami materyal geliştirildi

2 gün evvel eklendi

Elon Musk ayrıyeten platformun geçtiğimiz yıl elde ettiği yıllık gelir olan 5 milyar doları 2028 yılına kadar yıllık 26.4 milyar dolara çıkarabileceğine inanıyor ve bu bağlamda Twitter‘ın para kazanma yollarını çeşitlendirmeyi amaçlıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk, Twitter’ın kullanıcı sayısını artırmayı amaçlıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.