Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne yaptığı tam olarak anlaşılamayan ünlü isim Twitter’ı bot hesaplar üzerinden vuruyor.

Twitter muahedesinde pürüzler

Elon Musk satın alacağı Twitter’ın bot hesap oranının en fazla yüzde 5 olmasını istemişti çünkü bu sayı Menkul Değerler Kuruluna sunulan raporda belirtilmişti. Ne var ki Elon Musk yaptığı bir hesaplama ile bot hesap oranını yüzde 20 civarında bulmuştu. Sonrasında Twitter hukuk takımından kapalılığa alışılmamış hareket ettiği gerekçesiyle ikaz gelmişti.

Twitter’dan Elon Musk’a ihtar

2 gün evvel eklendi

Twitter’ın hala yüzde 5 bot/sahte hesap oranını nasıl hesapladığını ünlü isme bildirmemiş olması sonları gerdi. Elon Musk net bir yanıt almadığı sürece muahedeyi imzalamayacağını bildirdi. Hatta oran resmi sayıların üzerine çıkarsa 54.20$ olan teklifini aşağı çekebileceğinin işaretlerini de verdi. Bunun üzerine Twitter CEO’su hesaplamanın nasıl yapıldığına dair bir paylaşım yaptı.

Yaşanan pürüzler elbette yatırımcıyı vuruyor. Teklif haberi ile birlikte 50$ üzerine çıkan Twitter payları yine 38$ bandına çekilmiş durumda. Tıpkı Doge manipülasyonunda olduğu üzere Elon Musk evvel pahasını fırlattı artık de düşürmeye çalışıyor. Mutabakat iptal olursa Twitter payları çöküşe gidebilir.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk’tan fiyat kırma oyunu

About admin

Check Also

RouteQ yazılımı lojistikte teslimat maliyetlerini azaltmayı hedefliyor

Türkiye, ulaşım ve insan kaynakları rekabeti ile birlikte dünyanın lojistik merkezlerinden biri olarak süratle yükselirken, yakıt ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.