Elon Musk, Twitter’a yeni bir abonelik sistemi getirebilir

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde tam 44 milyar dolara Twitter‘ı satın aldığını duyurmasıyla birlikte Twitter, birçok hususta sıklıkla gündeme geldi. Tanınan toplumsal medya uygulaması Twitter, bu sefer ise The New York Times tarafından paylaşılan bir rapordan ötürü tekrar gündeme geldi.

Twitter yeni özelliği Çevreler’i duyurdu

3 gün evvel eklendi

Elon Musk, yalnızca aboneliklerle Twitter’ın gelirini ikiye katlayabilir

The New York Times tarafından hazırlanan bir rapora göre Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter’dan 2028 yılına kadar abonelikler sayesinde 10 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor. Elon Musk, Twitter’ın fiyatlı abonelik sistemi Twitter Blue‘nun abone sayısının ise 2025 yılına kadar 69 milyona ve 2028 yılına kadar da 159 milyona çıkmasını bekliyor. 

Twitter, geçmişte birincil gelir akışı olarak reklamcılığa güveniyordu. Ancak şimdilerde silinen bir tweet’te Twitter’ın fiyatlı abonelikler için reklamları kaldırması gerektiğini söyleyen Elon Musk, reklamların Twitter’ın toplam gelirinin yalnızca yüzde 45’ini oluşturmasını istiyor. Ayrıyeten rapor Elon Musk’ın Twitter Blue dışında, isimsiz bir abonelik hizmeti planladığını gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl bilgi lisanslama ve başka gelirlerden 572 milyon dolar kazanan Twitter, Elon Musk’ın uygulayacağı adımlarla bu yoldan daha çok gelir elde edebilir. Bu hususla ilgili raporda Elon Musk‘ın platformdaki milyonlarca günlük tweet’i, pazar bilgilerini ve tüketici eğilimlerini şirketlere ve geliştiricilere satarak gelir elde etmeyi düşündüğü yer almakta.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk, Twitter’a yeni bir abonelik sistemi getirebilir

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.