Elon Musk Twitter’ı satın aldı, Doge uçuşa geçti

Elon Musk’ın 44 milyar dolara Twitter’ı satın alması finans dünyasında fırtına estirirken kripto para dünyasını da es geçmedi. Sabah saatlerinden bu yana gelişmelerden haberdar olanlar borsalara stabil kripto para sokmaya başlamıştı bile. 

Kripto para dünyasına Elon Musk tesiri

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak istediği bir müddettir konuşuluyor lakin idare heyetinin buna müsaade vermeyeceği iddia ediliyordu. Bu nedenle bugüne kadar çok önemli bir gelişme olarak bakılmamıştı. Ne var ki bugün işler değişti. 

Elon Musk, 44 milyar dolara Twitter’ı satın aldı

1 sa. evvel eklendi

Evvel Elon Musk’ın idare heyeti ile görüşmelere başladığı haberi akşam saatlerinde gündeme düşerken gece saatlerinde de imzaların atıldığı haberi geldi. Bununla birlikte sabah saatlerinde kripto para hareketliliği dikkat çekmeye başlamıştı. 

Muhtemelen şirket içinden sızdırılan bilgilerle borsalara stabil kripto paralar aktarıldı. 38 bin dolar düzeyine kadar inen Bitcoin harekete geçerek yükselmeye başladı. Hali hazırda 40 bin doların üzerine atmış durumda. Ayrıyeten ABD borsaları da benzeri bir hareket gösterdi. 

Öteki taraftan Elon Musk ile ilişkilendirilen DOGE de uçuşa geçti. Sabah saatlerinde 12 cent civarında seyreden DOGE bu saatlerde 17 cente kadar çıktı. Günlük hacim 4 milyar doları geçti. Elon Musk’ın bundan sonraki atakları DOGE’nin istikametini de belirleyecektir.
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter satıldı, DOGE uçtu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.