Elon Musk, Twitter’ı satın alıyor: Görüşmeler başladı

The Wall Street Journal, tarafların 24 Nisan Pazar günü bir ortaya geldiklerini ve “ilerleme kaydettiklerini” bildirdi. Lakin gazete şimdi bir muahede olmadığını yazdı.

Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk’a rakip: Thoma Bravo

1 hf. evvel eklendi

The New York Times‘a nazaran müzakereler son evrelerde. Reuters ise mutabakatın bozulması durumunda Twitter’ın değerli bir tazminat talep edebileceğini belirtiyor. Taraflar bu hafta sonuna kadar bir muahedeye varabilirler. Elon Musk, 14 Nisan’da şirkete 43 milyar dolar paha biçerek Twitter’ı satın almak için bir teklifte bulunmuştu. Tesla’nın işvereni Twitter’ın her bir payı için nakit olarak 54,2 dolar ödemeye hazır.

Twitter daha yeterli bir teklif için koşulları zorluyor

Kaynaklara nazaran Musk, teklifi “en yeterli ve en son” olarak kıymetlendiriyor, lakin Twitter temsilcileri mutabakat için daha da yeterli kurallar elde etmeye çalışıyorlar. Lakin gidişata bakılırsa, hissedarlar ortasında hala bir fikir birliği yok ve mutabakatın sonucu sonuncu fiyata bağlı.

Milyarder teşebbüsçü daha evvel Twitter’ı söz özgürlüğüne dayalı bir yere dönüştürmek için satın almak istediğini söylemişti. Herkes bunu bir latife olarak kıymetlendirdi lakin olaylar, Elon Musk’ın önemli bir formda toplumsal ağı satın alacağı gerçeğine gerçek gidiyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk, Twitter’ı satın alıyor: Görüşmeler başladı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.