Elon Musk, Ukrayna için Starlink’i faal ettiğini duyurdu

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Twitter hesabından Elon Musk’a seslenerek ülkeye Starlink istasyonları ve uydu internet erişimi sağlamasını istemişti. Fedorov’un davetine beklenen cevap geldi.

SpaceX CEO’su Elon Musk kelam konusu gönderiyi yanıtlayarak Starlink hizmetinin artık Ukrayna için etkin hale getirildiğini ve daha fazla terminalin yolda olduğunu belirtti. Ukrayna sakinlerine ne kadar ekipman sağlanacağı üzere ayrıntılar şimdi aşikâr değil.

Mykhailo Fedorov toplumsal medya paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Siz Mars’ı kolonize etmeye çalışırken, Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor! Roketleriniz uzaydan başarılı bir biçimde dünyaya inerken, Rus roketleri Ukraynalı sivil halkın üzerine iniyor! Sizden Starlink istasyonlarınızı Ukrayna’ya sağlamanızı ve aklı başında Rusları ayağa kaldırmanızı talep ediyoruz.”

İnternet erişimi çok etkilenmişti

Rusya’nın düzenlediği askeri operasyonlar nedeniyle başta çatışmaların ağır olduğu güney ve doğu bölgeleri olmak üzere Ukrayna’nın birçok yerinde internete erişimde büyük sorunlar yaşanmaya başlamıştı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öteki Haberleri
  • Elon Musk, Ukrayna için Starlink’i etkin ettiğini duyurdu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.