Elon Musk ve Twitter ortasında kapalılık tansiyonu

Yıllardır direkt bir müdahalesi olmasa da Twitter üzerinde yaptığı oylamalar ve manipülasyonlar Elon Musk’ın başını sık sık ağrıtıyor. Artık toplumsal ağı satın almasına karşın yeniden tehlikeli sularda geziyor.

Twitter’dan Elon Musk’a ihtar

Geçtiğimiz hafta şok bir formda Twitter satın almaanlaşmasının askıda olduğunu duyuran Elon Musk, bot ve düzmece hesapların oranının tam olarak hesaplanması için idare şurasına talepte bulunduğunu belirtmişti.

Twitter’a Elon Musk şoku

2 gün evvel eklendi

Elon Musk daha sonra yaptığı paylaşımda ise rastgele olarak seçilen 100 Twitter hesabı üzerinden bot hesap oranının bulunabileceğini ve Twitter’ın da bu tıp bir hesaplama yaptığını lisana getirdi. İpler de burada koptu.

Twitter hukuk grubu açıklama sonrasında Elon Musk’a ulaşarak zımnilik kontratının ihlal edildiğini bildirdi. Çünkü bu hesaplama bilgileri şirket içi kapalı bilgiler ve gerektiği takdirde satın alım mukaveleleri yahut menkul değerler kuruluna sunulan mali devir raporlarında yer veriliyor. Bunun tüm kullanıcılara açılması ve üstelik hepsinin bu hesabı yapmaya girişmesi külfet oluşturabilir.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter’dan Elon Musk’a ikaz

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.