Elon Musk yeni bir toplumsal ağ arayışında

Twitter ile uzun müddettir arbedeli olan ve özgürlükleri kısıtladığını sav eden Elon Musk bu ortalar hareketli. Yaptığı anketler ve paylaştığı kanılar yeni bir toplumsal ağ arayışı içerisinde olduğunu gösteriyor.

Elon Musk Twitter’a karşı

Direkt Twitter ile bir uyuşmazlığı olmasa da toplumsal ağın özgür ifadeyi kısıtladığını düşünüyor. Bunun da demokrasilere ziyan verdiğine inanıyor. Bununla ilgili bir de anket paylaştı ve ezici çoğunluk takviyesini gösterdi.

Elon Musk yeniden rahat durmadı

1 ay evvel eklendi

Ne var ki Elon Musk’ın kendisi de her vakit Twitter’ı kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı suçlamasıyla eleştiriliyor. Tesla paylarını özele çekeceği duyurusu yapmak yahut DOGE kripto parası ile oynamak üzere manipülasyonlar çokca eleştirilmişti.

Elon Musk’ın bir toplumsal ağ mı satın alacağı yahut yeni bir toplumsal ağ mı başlatacağı şimdilik meçhul fakat yeni bir adedine muhtaçlık olduğuna inanmış üzere. Bununla birlikte hangi toplumsal ağ olursa olsun yasal düzenlemelere uymak zorunda. İstediğine hakaret etmek yahut daima manipülasyonlar yapmak bir toplumsal ağda olmaması gereken şeyler. Donald Trump da özgürlük vaadiyle kurduğu yeni toplumsal ağında daima sansür uygulamak zorunda kalmıştı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk toplumsal ağ mı kuruyor?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.