Elon Musk’a Twitter yatırımı sebebiyle toplu dava açıldı

Geçtiğimiz hafta 2,8 milyar dolar yatırımla Twitter’ın yüzde 9.2’lik payını satın aldığını duyuran Elon Musk, dev toplumsal medya platformunun en büyük hissedarı haline gelmişti. Artık de ünlü milyarder, yatırımını Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geç açıklaması sebebiyle toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Hissedarlar ziyanda

Menkul değerler maddesine nazaran, 24 Mart tarihinde Twitter’daki payını yüzde 5’e yükselten Musk’ın, aradan geçen 10 gün içerisinde yatırımını SEC’e bildirmesi gerekiyordu. Bununla birlikte 4 Nisan tarihine kadar kuruma rastgele bir bilgilendirme sağlamayan ünlü milyarder başka hissedarlar tarafından büyük eleştiriler aldı.

Elon Musk, Twitter idare şurasına katılmama kararı aldı

1 gün evvel eklendi

Açılan davada Musk’ın yatırımından evvel Twitter payını satan yatırımcıların, Musk’ın açıklamalarından sonra yükselen pay fiyatı artışını kaçırdığı ve ziyan gördüğü belirtiliyor. Ayrıyeten Musk’ın “gerekli olduğu üzere Twitter’da %5’lik bir pay satın aldığını yatırımcılara açıklamayarak maddi olarak yanlış ve aldatıcı tabirler ve ihmaller” yaptığı argüman ediliyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter’dan büyük bir pay satın alan Elon Musk’a dava açıldı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.