Elon Musk’ın tünel şirketi bu yıl tam ölçekli Hyperloop testlerine başlayacak

Elon Musk tarafından kurulan altyapı ve tünel inşaat şirketi The Boring Company, Musk’ın birinci olarak 2013 yılında ortaya koyduğu insanları yüksek suratlarla hareket eden tüpler içerisinde taşıma projesi olan Hyperloop‘un tam ölçekli bir versiyonunu bu yıl içerisinde test etmeye başlayacak.

Uçak suratlarında kara nakliyeciliği

Elon Musk, daha evvel kara yolunda trafik yoğunluğunu azaltmak ismine düşük basınçlı tüpler aracılığıyla uzun aralıkları kısa müddetlerde katetmeyi  mümkün hale getirecek Hyperloop projesini paylaşmıştı.

Musk tarafından 2016 yılında trafiği azaltmaya yardımcı olmak için tünel açma teknolojisini geliştirmek için kurulan The Boring Company‘den yapılan yeni bir paylaşım şirketin, birinci “tam ölçekli” Hyperloop sistemini bu yıl içerisinde test etmeye başlayacağını ortaya koydu.

XPrize Carbon Removal’da 15 gruba birer milyon dolar ödül verildi

22 sa. evvel eklendi

Hyperloop sistemi için Elon Musk, 3.200 km’den daha kısa aralarda seyahat etmenin en süratli yolu açıklamasını yapmıştı. Sistem, başarılı olarak hayata geçirilirse 1.100 km/s sürate kadar seyahat etmeyi mümkün kılacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Elon Musk’ın şirketi, tam ölçekli Hyperloop testlerine başlayacak

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.