Elon Musk’ın Twitter teklifindeki “esrar”engiz ayrıntı

Milyarder Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ne üzere değişiklikler yapacağını esprili bir formda anlatırken, bu ortada da “yabani ot” latifeleri yapmayı ihmal etmiyor.

Elon Musk: Coca-Cola’yı satın alıp içine tekrar kokain koyacağım

1 gün evvel eklendi

420 sayısının şifresi

Musk, 14 Nisan 2022 tarihinde Twitter için 41 milyar dolar yahut pay başına 54.20 dolar ödemeye hazır olduğunu açıklamıştı. Belirlenen bu pay fiyatı matematiksel bir tesadüf değil ve Musk’ın onlarca yıl öncesine dayanan esrar kültürüne bir göz kırpması olarak bedellendiriliyor. Çünkü “420” sayısı yaygın olarak esrar için kodlanmış bir referans olarak biliniyor. Musk’ın geçen hafta teklifini desteklemek için sunduğu finansman dokümanları de 4/20 olarak kısaltılmış olan 20 Nisan tarihinde imzalandı.

20 Nisan esrar içenler için resmi olmayan bir tatil ve 4:20 de esrar içmek ve “aydınlanmak” için ortak bir vakit olarak kabul edilmekte. “420” terimi tek başına esrar kullanımı ile eş manalı ve artık internet ortamında da 420 sayısı bir fenomen haline gelmiş durumda. Bunu Google arama motorunda “420” sayısını aratarak kendiniz de görebilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk’ın Twitter teklifindeki “esrar”engiz ayrıntı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.