Elon Musk’tan inciler: Twitter merkezini evsizlere açalım, Doge ödeme formülü olsun

Twitter üzerinde en büyük hissedar haline geldikten sonra Elon Musk toplumsal ağı adeta oyuncağa çevirdi desek yanlış olmaz. Enteresan fikirler için yapılan anketler ve açıklamalar başlarda soru işareti uyandırıyor. 

Elon Musk anketleri

Elon Musk’ın yaptığı anketlerden birisi Twitter genel merkezinin evsizler için barınma merkezi haline getirilmesi oldu. Haliyle yüzde 94 oranında Evet çıktı ve 1 milyon 700 bin kişi oy kullandı. Öbür ankette ise Twitter sözünden W harfinin çıkarılması husus edildi. Her iki seçenekte de Evet yer aldığı için aksi görüş çıkmadı. 

Jack Dorsey’den Bitcoin atağı

1 gün evvel eklendi

Musk’ın öbür bir fikri ise Blue abonelerine mavi tik verilmesi ve Doge ile ödeme sisteminin getirilmesi idi. Ayrıyeten yoksul ülkeler için 12 aylık ayda 2$ abonelik fiyatı de gündemdeydi. Twitter yüklü olarak reklam gelirlerine dayandığı için kurumsal baskının çok olduğunu düşünen Musk, abonelik sistemine daha sıcak bakıyor. 

Daha değişik olan ise şirket içerisinde ve idare heyeti ile görüşülmesi gereken mevzuların Twitter üzerinden takipçilerle görüşülmesi oldu. Musk tıpkı vakitte idare heyetine da seçildiği için şirket içerisinde reaksiyon olacak mı merak konusu. 

 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk’dan enteresan Twitter anketleri

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.