Elon Musk’tan Twitter’a yönelik birinci planlar

Elon Musk’ın bir periyot tartışma konusu olarak gündeme getirdiği ve pek de uygulamaya geçilemeyeceği düşünülen planlar artık ciddiye binmiş durumda. Elon Musk birtakım hususlarda ısrarcı görünüyor. 

Twitter açık kaynak mı olacak?

Twitter’ın  sansür siyasetini daima olarak eleştiren Elon Musk artık tek sahibi haline gelince neler yapabileceği merak edilmeye başladı. Twitter’ın büsbütün farklı bir tarafa evrilmesine sebep olabilecek önemli teklifleri var. 

Elon Musk tabir özgürlüğünü sağlayabilmek için algoritmaların açık kaynak olması gerektiğini lisana getirdi. Ayrıyeten yorumlara yahut gönderilere otomatik olarak katkı yapan ve ayrıyeten hesaplara şikâyette bulunarak mahzur koyduran spam botların yasaklanmasını istiyor. Son olarak tüm kullanıcılara kimlik doğrulama yaptırma planı da var. 

Twitter satıldı, DOGE uçtu

10 sa. evvel eklendi

Spam botların engellenmesi tavsiyelerin ortasında en ülkü olanı çünkü büyük çoğunluk botlardan şikâyetçi. Örneğin bir pay senedi yahut kripto para ile ilgili gönderi atıldığında botların bunu algılayarak takipçilere fırsat vermeden kâğıdı satın alması sıkça eleştirilen bir bahis.

Ne var ki sansür algoritmalarının açık kaynak hale getirilmesi ve sansürün hafifletilmesi karışıklığa sebep olabilir. Herkesin birbirine daima kelamlı hücumlarda yahut tacizlerde bulunduğu bir ortam Twitter’ı yoldan çıkarabilir. Trump da sansür tersi bir toplumsal ağ oluşturmuş lakin çok daha katı sansür siyasetleri uygulamıştı. Çünkü çoka kaçan hücumlarda mahkemeler platformu da suçluyor. 

Son olarak her kullanıcıya kimlik doğrulama zaruriliği da kullanıcı sayısının azalmasına yol açabilir. Asıl hesapların farklı temalar altında ikinci yahut üçüncü hesapları olduğu bilinen bir mevzu. Hatta bir hesabın farkında olmadan yan hesabıyla kendisini övmeye çalıştığı sıkça karşımıza çıkıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter’da değişim vakti

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.