Embraer, yeni turboprop uçağı için görüşmeler yapıyor

Brezilya merkezli havacılık şirketi Embraer, arttan motorlu turboprop bölgesel uçağını geliştirmeye devam etmek için görüşmeler yürütüyor. Şirket yöneticisi yaptığı açıklamada kesin kararın verilmediğini lakin Hindistan‘la olumlu geçen bir görüşme yaptığını açıkladı.

Uçak, 2028’e hazır olabilir

Embraer’in ticari havacılık lideri Arjan Meijer, 2017’den beri turboprop bölümüne geri dönme isteği olan şirketin mevcut isteğini yerine getirmek için kesim içi görüşmeler gerçekleştirdiğini söyledi. 70-90 yolcu kapasiteli yeni bir turboprop uçak için teklifler konusunda Hindistan ve öbür yerlerdeki potansiyel paydaşlık görüşmeleri yapılıyor.

Hawaiian Airlines, büsbütün elektrikli deniz uçağı geliştiriyor

2 gün evvel eklendi

Şirket tıpkı vakitte uçak için motor üreticileriyle de görüşmeler yapıyor. Kabin gürültüsünü aza indirmek için Embraer, iki motoru da uçağın art tarafında konumlandıracak.

2023 yılının ortalarında kesin kararlarını vereceklerini belirten Meijer, kararın olumlu olması halinde tuboprop uçağın 2028 yılına kadar hizmete girebileceğini belirtti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Embraer, yeni turboprop uçağı için görüşmeler yapıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.