En kıymetli bilgisayar müzelerinden birisi savaşta yok oldu

Savaş yalnızca insanları mağdur etmiyor. İşgalcilerin acımasız bir halde tarihi ögeleri barındıran yerleri da yerle bir ettiği görülüyor. Yıllardır IŞİD dahil pek çok saldırgan kümenin bunları yaptığını gördük. Ukrayna’da da farklı şeyler yaşanmıyor.

Savaş tarihi de yok ediyor

Gelen bilgilere nazaran Mauripol kentinde yer alan bilgisayar tarihi müzesi bir bombalama esnasında yerle bir oldu. Özel şirket tarafından işletilen tarihi Club 8-bit müzesi Sovyet teknolojilerini yansıtan kıymetli bir nokta olarak tanımlanıyordu.

Ukrayna, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

7 sa. evvel eklendi

Müzede 1950’li yıllardan itibaren Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği bünyesinde geliştirilmiş 500 farklı bilgisayar ögesi barındırıyordu. Dmitry Cherepanov bu müzeyi 20 yılda son haline getirmişti.

Konutunu kaybeden pek çok sivil üzere Cherepanov da konutunu kaybetti lakin daha da berbatı en kıymetli birikimini de kaybetmiş oldu. Facebook sayfası ve web sitesinde imgeleri kalan bu müze ile birlikte aslında Rusya da kendi tarihini silmiş oluyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Öteki Taşınabilir Teknolojiler Haberleri
  • Ukrayna savaşında bir tarih silindi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.