En Yeterli Sinema mükafatı birinci kere bir yayın platformuna gitti

Geçtiğimiz Oscar merasimlerinde Netflix üretimleri biraz daha ağır basarken bu yıl Apple öne çıkmayı başardı. Birinci defa bir yayın platformu En Âlâ Sinema mükafatını alarak tarihe geçti. CODA imali Apple’ın yüzünü güldürdü.

Apple’dan Oscar başarısı

Sinema otoriteleri tarafından eleştiriliyor olsa da son periyotta yayın platformları tarafından yaptırılan yahut yayın hakları elinde bulunan üretimler da Oscar ödül merasimlerine aday oluyor. Hatta değerli mükafatlar de kazanıyor. Otoriteler sinema salonlarının büyüsünün bozulmasından telaşlı.

Apple servisleri çöktü mü?

6 gün evvel eklendi

2022 Oscar merasimlerinde de yayın platformlarının damgası vardı. Apple’ın 25 milyon dolar ödeyerek haklarını satın aldığı ve engelli insanların zorluklarına değinen CODA üretimi En Âlâ Sinema mükafatına layık görüldü.

Toplamda 27 adaylığı olan Netflix’in Power of the Dog sineması En Uygun Direktör mükafatını alırken HBO Max platformunun kısmen elinde bulunan Dune sineması de 6 ödül aldı. Disney+ ise Encanto ile En Uygun Animasyon mükafatına layık görüldü. Geçen yıla nazaran yayın platformlarının ödül sayısı yediden dörde düştü lakin en kıymetlilerini de kapmış oldu.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple TV Haberleri
  • Oscar mükafatlarına Apple damgası

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.