Epson, yeni 4K lazer projeksiyon aygıtını duyurdu: Pro Cinema LS12000

Projeksiyon aygıtları bilhassa belli ortamlarda daha büyük ekranda bir şeyler izleme tecrübesi sunmasıyla birçok alanda epey tanınan hale geldi. Japonya merkezli Epson, yeni konut sineması projeksiyon aygıtı olan Pro Cinema LS12000 ile bu tecrübesi daha düzgün hale getirmeyi amaçlıyor. Şirket, yeni eserlerinin tüm kaynak malzemeleri sanatkarın amaçladığı biçimde aslına sadık kalarak tekrar ürettiğini ve meskende 4K sinema kalitesinde imaj sağladığını belirtiyor.

Pro Cinema LS12000 ile konutta sinema tecrübesi

Epson Pro Cinema LS12000 projeksiyon aygıtında yer alan gelişmiş piksel kaydırma teknolojisi, süratli açılma, yüksek manzara parlaklığı, siyah kontrast ve renk doğruluğuyla bir arada eşsiz  4K manzara üretmek için üç farklı yüksek tarifli LCD yongasıyla paralel çalışıyor.

Precision Shift Glass Plate teknolojisiyle 3840 x 2160 8,29 milyon piksellik 4K çözünürlük elde etmek için yüksek bir yenileme suratında çalışarak yansıtılan piksellerin gerçek bir biçimde kaydırılması sağlanıyor.

Lazer ışık kaynağı hem renkli hem de beyaz parlaklıkta 2.700 lümen sunuyor ve 20.000 saatlik kullanım ömrüne sahip. Epson, yeni projeksiyon aygıtının 2.500.000:1’in üzerinde bir kontrast oranıyla daha derin siyahlara müsaade vereceğini söylüyor.

Büsbütün dokuma akıllı ekran geliştirildi: 46 inç büyüklüğünde

22 sa. evvel eklendi

HDR10, HLG ve HDR10 + dayanağı sunan Epson Pro Cinema LS12000 4K PRO-UHD lazer projeksiyon aygıtı, Netflix’i desteklemese de Hulu, Amazon Prime ve YouTube dayanağıyla geliyor. Saniyede 120 kare suratında 4K’ya kadar oyun oynama ve 20 ms’nin altındaki gecikme müddetiyle oyuncuların yeni kuşak oyun konsollarından ve üst seviye oyun bilgisayarlarından tam olarak yararlanmasına imkan tanıyor.

Projeksiyon aygıtı, 5 bin dolar fiyat etiketiyle listeleniyor.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Projeksiyonlar Haberleri
  • Epson, Pro Cinema LS12000 4K lazer projeksiyon aygıtını duyurdu

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.