EPYC Milan-X işlemciler 4.8GHz düzeyine sürat aşırtıldı

AMD’nin şimdi muhakkak müşterilere tedarik edebildiği 3D V-Cache bellek entegre EPYC Milan-X işlemcilerin mühendislik örnekleri internete düşmeye başladı. Bunlar ortasında sürat aşırtma testleri de var.

EPYC Milan-X benchmark testleri

Çinli bir kullanıcı AMD EPYC 7773X işlemcisini test etme imkânı buldu. 64 çekirdekli bu işlemci 3.4GHz düzeyine çıkabiliyor. 512MB 3D V-Cache ön bellek desteği ile toplamda 804MB ön bellek elde ediliyor.

Intel’den AMD’ye tenkit

5 gün evvel eklendi

Kullanıcı çift işlemcili bir sistemi sürat aşırtma testlerine sokmuş ve 4.8GHz sonuna çıkarmış. Özel bir anakart üzerinde yapılan testlerde güç sonu 1500W düzeyine çıkarılırken 1.55V kullanılmış. Hava soğutma sistemi en yüksek süratlerde ve büyük bir gürültü çıkararak çalışmış.

EPYC Milan-X işlemciler biraz daha bellek odaklı uygulamalara hitap ettiği için Geekbench üzere testlerde çok fazla öne çıkmıyor. Ayrıyeten mühendislik örneklerinde de birtakım kısıtlamalar olduğu için gerçek performansın da görülemediği söz ediliyor. Öbür taraftan bu kıymetli sürat aşırtma potansiyelini AMD’nin kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • EPYC Milan-X sürat aşırtıldı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.