Ethereum madencilik yazılımı virüs çıktı

Her kripto para madencisinin gönlünde ekran kartını sonuna kadar zorlamak ve mümkün olan en âlâ kazım düzeyine ulaşmak yatıyor. Haliyle siber saldırganlar da bu hassas noktadan kullanıcıları vuruyor.

GeForce kilit açma yazılımında virüs

Kısa mühlet evvel Sergey isminde bir geliştirici Nvidia RTX LHR v2 Unlocker adıyla yazılım geliştirdiğini ve GeForce RTX 3000 ekran kartlarındaki madencilik kısıtlamasını kaldırdığını duyurmuştu.

GeForce kartlara madencilik kilidi kırma aracı

1 gün evvel eklendi

BIOS üzerinde kısıtlamayı kaldıran yazılımın özel şoförler gerektirmesi, başlarda soru işareti uyandırmış ve kuşkucu kullanıcıları harekete geçirmişti. Ne yazık ki yamanın kendisi virüs yazılımları ihtiva ediyor.

Kripto para topluluğundan kimi üyeler yamayı test etmiş lakin virüs barındırdığını görmüş. Ayrıyeten kelam verdiği üzere tüm kısıtlamaları kaldırmıyor. Hatta hiç kaldırmıyor ve sistem evraklarını taramaya başlayarak yüksek işlemci kullanımına sebep oluyor. Sonrasında da ziyanlı yazılımları sisteme bulaştırıyor. Yamanın yarın yayınlanacak olması büyük bir krizi engellemiş oldu.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia madencilik kısıtlamalarını kaldıran yazılıma dikkat

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.