Facebook metaverse alışverişlerinden fahiş komiteler alacak

Apple’ın mağaza içi satışlarda uyguladığı yüzde 30 hisse kesintisini adaletsiz bulduğunu her fırsatta lisana getiren Facebook, güç kendisine geçtiğinde daha da fazlasını talep etmekten geri durmuyor. 

Facebook’tan metaverse darbesi

Metaverse dünyasına büyük yatırımlar yaparak çatı firmanın ismini de Meta olarak değiştiren Marc Zuckerberg, bu dünyada geliştiricilerin gelir modeli oluşturmasına müsaade verecek. 

Binance’den Türkiye’ye dev yatırım

10 sa. evvel eklendi

Horizon Worlds platformunda NFT satışları ve Meta Quest mağazasında üzere çeşitli yollar sunacak olan Meta firması bununla birlikte absürt bir paylaşım siyaseti güdüyor. Metaverse dünyasında yapılan satışlarda yüzde 47.5 düzeyine kadar kesintiler yapılacak. 

Met Quest mağazasında yapılan satışlarda yüzde 30 donanım kesintisi uygulanacak. Horizon Worlds da devreye girince yüzde 17.5 kesinti daha olacak. Meta bu fiyatlandırmanın epeyce rekabetçi olduğunu düşünüyor. 

Apple ise gelişmelerin akabinde karşılık verme gereği hissetti. Meta’nın kendi mağaza kesintilerini eleştirirken kendi bünyesinde memnun bir biçimde kesinti yapabildiğini lisana getirdi. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook eleştirdiğini kendisi yaptı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.