Facebook, podcast hizmetini kapatıyor

Facebook, geçtiğimiz yıl Nisan ayında girdiği podcast pazarından çekiliyor. Çatı şirketi Meta‘dan bir sözcü tarafından yapılan açıklamada özelliğin kullanıma sunulmasından bu yana geçen mühlet içerisinde kâfi kullanıcı tarafından ilgi görmeyen özellik, 3 Haziran’dan itibaren platformdan kaldırılacak.

Instagram Reels’e odaklanılacak

Bloomberg‘e açıklamalarda bulunan bir Meta sözcüsü, podcast hizmetiyle birlikte Soundbites ve audio hub hizmetlerinin de kapanacağını açıkladı.

Kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilen özelliklerle daha fazla ilgilenmek için sunulan tüm özellikleri tertipli olarak değerlendirdiklerini belirten sözcü, Soundbites ve audio hub’ın ne vakit kapanacağı konusunda kesin bir tarih vermedi lakin erişimin önümüzdeki haftalarda kesileceğini söyledi.

YouTube Music, Tekrar dinle kısımda tasarım değişikliğine gidiyor

2 gün evvel eklendi

Podcast pazarında güçlü rakiplerle rekabet etmek zorunda kalan Facebook, istediği muvaffakiyete ulaşamamış görünüyor. Şirket, kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilen Facebook Ana Sayfa‘ya ve Instagram Reels‘e daha fazla odaklanacak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook, podcast hizmetini kapatıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.