Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

Facebook, kısa biçimli görüntü özelliği olan Facebook Reels‘i tüm kullanıcılarına sunduğunu duyurdu. Platform, TikTok’la rekabette değerli gördüğü yeni atağını ayrıyeten uygulamanın birçok yerinde kullanılabilir yapıyor. Şirket ayrıyeten içerik oluşturucuların Reels’lerden para kazanabilmesinin yeni yollarını da açıkladı.

Facebook Reels, uygulamanın her yerinde

Facebook Reels uygulamada dört farklı yerde görüntülenecek. Öncelikle herkese açık Reels’ler Öykü’de paylaşılabilecek ve mevcut genel kıssalardan Reels oluşturulabilecek. Reels’ler Watch sekmesinden de direkt izlenebilecek. Facebook ayrıyeten Ana Sayfa akışının en üstüne bir Reels etiketi ekleyecek ve son olarak akışta önerilen Reels görüntülerine yer verilecek.

İçerik oluşturucular, Facebook Reels’te Remix özelliğiyle herkese açık olarak paylaşılan bir görüntünün yanında kendi görüntüsünü oluşturabilecek. 60 saniyeye kadar görüntü paylaşımına müsaade veren Facebook Reels birebir vakitte tamamlanmayan görüntülerin Kaydet düğmesinin altındaki Taslak Olarak Kaydet seçeneğiyle sonrasında yine düzenlenmesine müsaade veriyor. Ayrıyeten önümüzdeki aylarda uzun biçimli görüntü kaydeden içerik oluşturuculara görüntü düzenlemeleri için Kırpma özelliği sunulacak.

Facebook, içerik oluşturuculara Reels’i cazip kılmak için yeni para kazanma sistemleri geliştiriyor. Reels Play bonus programıyla içerik oluşturucular, görüntülenme üzerinden yarar sağlayacak. Ayrıyeten yayın içi reklamlarla çıkar sağlanacakken izleyicilerin armağan alarak içerik oluşturucuların para kazanmasına dayalı Stars programı test edilmeye başlanacak.

Instagram, asgarî günlük vakit sonunu yükseltti

1 gün evvel eklendi

Facebook Reels‘in yaygın kullanıma sunulmasıyla platform, bilhassa genç kullanıcılar için daha fazla tercih edilmeyi planlıyor. Şirketin bu bahiste ne kadar başarılı olabileceği gelecek günlerde muhakkak olacak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.