Facebook, Ukrayna’daki kullanıcılar için Profili Kilitle özelliği sunuyor

Facebook, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal teşebbüsünün akabinde Ukrayna’daki kullanıcılarının hesaplarını muhafazası için yapabilecekleri yeni bir profil kilitleme özelliğini duyurdu. Platform ayrıyeten bölgede yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilmek için Özel Operasyon Merkezi kuruyor.

Facebook’tan Profili Kilitle atılımı

Toplumsal medya platformu, Ukrayna’da yaşanan durumların akabinde bölgedeki insanların kolay bir formda profillerini sırf arkadaşlarıyla sonlandıran bir Profili Kilitle özelliği sunuyor. Kullanıcılar, profillerine gittikten sonra isimlerinin alt kısmında yer alan üç nokta (…) üzerinden özelliğe erişim sağlayabilecekler.

Profillerini kilitleyen kullanıcıların arkadaş listesinde yer almayan kullanıcılar, kilitli profildeki profil fotoğrafını indiremeyecek ve gönderileri vakit tünelinde görüntüleyemeyecek. Ayrıyeten kullanıcılar daha evvel herkese açık bir gönderi paylaşmış olsa bile özellik aktifleştirildikten sonra görünürlük otomatik olarak arkadaşlar olarak değiştirilecek.

Facebook’un Güvenlik Siyaseti Lideri Nathaniel Gleicher: “Bölgedeki insanların kendilerini çevrimiçi ortamda muhafazalarına yardımcı olacak adımlar da attık. Ukrayna’da, insanların ekstra bir zımnilik ve güvenlik katmanı sağlamak için profillerini kilitlemelerine imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunduk.” tabirlerinde bulundu.

Ukrayna’daki vatandaşlarımıza fiyatsız konuşma ve internet paketi

6 sa. evvel eklendi

Profili Kilitle özelliği haricinde Facebook, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etmek ve muhtemel durumlara karşı süratli tedbirler alabilmek için Özel Operasyon Merkezi kurduklarını duyurdu.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook, Ukrayna’daki kullanıcılara profil kilitleme aracı sundu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.