Facebook ve Instagram Avrupa’dan çekilebilir

Bugüne kadar varlığını reklama borçlu olan internet devleri, reklamcılığın temel desteği olan ferdî bilgilere erişim kesilmeye başlayınca soruna girdi. Ülkemizde ve Avrupa’da yürürlüğe giren şahsî bilgi kanunları iş yapmayı zorlaştırıyor.

Facebook ve Instagram’dan Avrupa’ya tehdit

Bir periyot PayPal olayında gördüğümüz üzere ülkelerin vatandaşlarına ilişkin ferdî dataları kendi sonları içerisinde tutması bir adım ileriye gitmiş durumda. Ülkeler artık bu dataların deniz çok ülkelerdeki genel merkezler ile paylaşılmasını da istemiyor. 

Facebook ne kadar kullanıcıya ulaştı?

3 gün evvel eklendi

Haliyle Facebook ve Instagram üzere toplumsal medya platformlarının adeta nefes borusu olarak görülen ABD ile bilgilerin paylaşılması bu nedenle kesintiye uğruyor. Mark Zuckerberg şayet süreç devam ederse Meta olarak Avrupa’dan çekilebileceklerini ABD Menkul Değerler Kuruluna bildirdi. 

Meta haricinde Google, Microsoft ve Aazon üzere devler de paylaşım merkezi ABD’de olduğu için düzenlemelerden epeyce rahatsız. Bu bakımdan düzenleme konusu uzun mühlet tartışma götürecek üzere duruyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook’tan Avrupa’ya şok

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.