Facebook’a Avrupa’dan rest: Sensiz de güzel!

Avrupa hudutları içerisinde tutulan şahsî dataların deniz çok merkezler ile paylaşılmasını engelleyen yeni yasal düzenleme internet devlerini köşeye sıkıştırdı. Avupa ise kararlı.

Facebook’a yol verdiler

Facebook çatı holdingi Meta’nın Avrupa Kurulu tarafından dayatılan düzenleme devam ederse Avrupa’dan büsbütün çekilebileceklerini açıklaması sonrasında karşılık gecikmedi.

Facebook’tan Avrupa’ya şok

1 gün evvel eklendi

Alman ve Fransız iktisat bakanları dün kamera karşısına geçerek Meta’nın açıklamalarına yanıt verdi. Alman bakan 4 yıldır Facebook kullanmadığını ve fantastik bir hayat yaşadığını tabir ederken Fransız bakan da insanların Facebook olmadan çok âlâ bir hayat süreceklerini lisana getirdi. Bakanlar Avrupa kıtasının kendisine yetecek bir iktisada sahip olduğunu ve bu cins çıkışlar ile dize getirilemeyeceğini vurguladı.

Yapılan açıklama Avrupa’nın Meta’ya resti olarak görülüyor. Yani ferdî data düzenlemelerinden geri adım atılmayacak. Facebook yanında Google ve Amazon üzere devlerin de buna uymaları gerekecek.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Avrupa, Facebook’a sırtını döndü

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.