Facebook’ta kayıp devam ediyor: Piyasa pahası 500 milyar dolar azaldı

Metaverse kavramına odaklanan ve ismini Meta olarak değiştiren Facebook’un isim değişikliği ile birlikte 500 milyar dolar piyasa pahası kaybettiği ortaya çıktı. Sahip olduğu kıymet ile dünyanın en büyük altıncı şirketi pozisyonunda olan Facebook’un çatı şirketi Meta, yaşanan bedel kaybı sebebiyle 11.sıraya geriledi.

Şirket paylarında kayıp sürüyor

Şirket isim değişikliği sebebiyle büyük bir kayıp yaşasa da, gelir düşüşüne tesir eden birçok farklı neden bulunuyor. Apple’ın iOS 14 için tanıtılan ve kullanıcıların maksatlı reklamları devre dışı bırakmasını sağlayan yeni özellikler Meta’nın reklam gelirine büyük tesirde bulunurken, yakında Apple’a benzeri formda Google’da izleme teknolojilerini engelleyecek Privacy Sandbox özelliğini kullanıma sunacak.

Twitter’a DM konuşmalarını sabitleme özelliği geldi

4 gün evvel eklendi

Paylaşılan son kar raporlarında ise şirketin toplumsal medya platformu Facebook’un günlük kullanıcı sayısında büyük bir düşüş görülürken, Meta’nın metaverse planlarının kıymetli bir kesimi olan AR ve VR kısmında (Reality Labs), 10,2 milyar dolar kayıp yaşandı. Büyük kayıpların yanı sıra günümüzde hala 561 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip olan Meta, Zuckerberg’in gelecek planları doğrultusunda yatırımlarına devam edecek üzere gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • İsmini Meta olarak değiştiren Facebook büyük bedel kaybetti

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.