Fenomenlerin Binomo Forest Cup’ta attığı her basket tabiata 1.400 fidan olarak döndü!

İklim değişikliğinin her gün biraz daha hissedilmesi sürdürülebilirlik çalışmalarına sürat kazandırdı. Son olarak toplumsal medyanın Michele Cedolin, Cihan Albayrak, Ecenaz Üçer üzere ünlü isimlerinin bir ortaya geldiği basketbol etkinliğinde atılan her basket 10 fidana dönüştü. Maç skorunun 64-64 olduğu gayretin akabinde özgür atışlarla birlikte Sarı Grup galip geldi. Toplam 1.400 fidan ise OGEM-VAK’a bağışlandı.

İklim değişikliğinin gün geçtikçe daha çok hissedilmesiyle birlikte iş dünyasının sürdürülebilirlik çalışmaları sürat kazanıyor. Hususa dair yapılan araştırmalar, Avrupa’da 2 binden fazla şirketin bilime dayalı bir karbon amacı belirlediğine işaret ederken, en büyük kamu kuruluşlarının 3’te birinin de 2050’ye kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedeflediğini belirtiyor. İş dünyasının farklı bölümlerinden birçok şirket sürdürülebilirlik projelerine imza atarken, online ticaret platformu Binomo da düzenlediği aktiflikte, spor ve eğlenceyi sürdürülebilir etraf odağında yarara dönüştürdü. Beyoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen aktiflikte Michele Cedolin, Cihan Albayrak, Ecenaz Üçer üzere ünlü influencerların attıkları her basket 10’ar fidanın dikilmesine vesile oldu.

Her basket 10 fidana dönüştü

Düzenledikleri aktiflikle tabiatın ve ömrün geleceğine katkı yaptıklarını aktaran Binomo Özel Projeler Uzmanı Anne Kmel, “Düzenlediğimiz Binomo Forest Cup aktifliği ile dünya genelinde yürütülen sürdürülebilirlik çalışmalarına farklı bir bakış açısı kazandırdık ve sürdürülebilir etraf odağında eğlenceyi sporla buluşturduk. Ortalarında Michele Cedolin, Cihan Albayrak, Ecenaz Üçer üzere ünlü isimlerin bulunduğu ekiplerle geleceğimizi potaya taşıdık. Tasarruf sahiplerinin ek gelir arayışlarına karşılık veren online ticaret platformu olarak, potayla buluşan her basketi 10 fidana dönüştürerek sürdürülebilirliğe yönelik attığımız bu yenilikçi adımdan ötürü gurur duyuyoruz” dedi.

Toplam 1.400 fidan bağışlandı

Çeşitli aktiviteler aracılığıyla birçok kesimi bir ortaya getiren ve finans dünyasının farklı renklerine kapı aralayan online ticaret platformu Binomo’nun Özel Projeler Uzmanı Anne Kmel, Binomo Forest Cup etkinliğinde ünlü influencerların potada kıyasıya gayret ettiğini belirterek kelamlarına şunları ekledi: “Maç sonucunun 64-64 olduğu müsabakada 16 sayı ile Cihan Albayrak en çok sayıyı yapan isim oldu. Her iki kadronun oyuncularının takipçileri de tribünde yer alarak influencer’ları destekledi. Atılan her bir basket için 10 olmak üzere toplam 1.400 fidanı Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınlarıyla Uğraş Hizmetlerini Destekleme Vakfı’na (OGEM-VAK) bağışladık.”

Uğraşın kazananı Sarı Kadro oldu

Çabanın kazananı Sarı Kadro’nun kaptanı Özgül Coşar, aktifliğe dair niyetlerini, “Sürdürülebilir bir gelecek için Binomo aracılığıyla bir ortaya gelen isimlerden biri olmaktan memnunluk duyuyorum. Potaya gerçek attığımız her adımın bir fidana dönüşmesi fikri motivasyon kaynağımız oldu ve Siyah Ekip ile eşsiz bir çaba yaşadık. Ortak bir maksat uğruna alanda olmanın farkındalığıyla karşı ekibin attığı her basket ismine biz de sevindik” halinde açıkladı.

Siyah Takım’ın kaptanı Ecenaz Üçer ise hislerini şöyle tabir etti: “Her basketin bizi bir ormana gerçek götürdüğünü bilerek, bu projede yer almaktan memnunluk duyduk. Müsabakanın sonunda özgür atışlarla kazanan her ne kadar Sarı Kadro olsa da dünyanın geleceği için onlarca bireyle bir ortaya gelebildiğimiz ve puzzle’ın bir kesimi olabildiğimiz için Binomo Ailesi’ne teşekkür ederiz.”

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öteki Haberleri
  • Fenomenlerin Binomo Forest Cup’ta attığı her basket tabiata 1.400

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.