Ferrari Purosangue SUV’un fotoğrafları sızdırıldı: İşte tasarımı

Ferrari de performanslı SUV dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. İtalyanca ‘safkan’ manasına gelen Purosangue ismiyle geliştirilen modelin prototiplerini bir müddettir test edilirken görüyorduk. Lakin bu defa performanslı SUV’a ilişkin olduğu sav edilen kamuflajsız imgeler ortaya çıktı.

Otomotivde kredi limitleri ve vade sayısı artırıldı

2 sa. evvel eklendi

Fabrika üzere bir ortamda çekildiği görülen fotoğraflarda Ferrari Purosangue SUV’un dizaynını çok net görebiliyoruz. Uzun bir ön kaput, düşük ön profil ve mümkün olduğunca azaltılan ön ve art çıkıntılar, dikkat çeken ayrıntılar ortasında. Öndeki C halli farlar SF90’ı anımsatırken, tampon kenarlarındaki geniş hava girişleri de dikkat çekiyor.

Silüetiyle bir GT havası veren Ferrari Purosangue SUV’un art kısmı epey kaslı görünüyor. Art stoplar markanın Roma modelini akıllara getirirken, dörtlü egzoz çıkışına konut sahipliği yapan büyük difüzörün de dizayna büyük katkısı olduğunu belirtelim. Son olarak, karşımızda duran modelin üretime yakın bir prototip olması beklenen. O yüzden üretim versiyonunda birtakım değişiklikler olabilir.

Ferrari Purosangue SUV’un teknik ayrıntıları şimdi bilinmiyor lakin kaynaklar birinci etapta elektrik motorlarıyla kombine edilen bir turboşarjlı üniteye işaret ediyor. Akabinde 6.5 litre V12 atmosferik ünitenin geleceği sav ediliyor. Bahisle ilgili en değerli sav ise performanslı SUV’da 296 GTB’deki V6 hibrit ünitenin misyon alacağı. Bu türlü bir durumda 819 beygir güç ve 740 Nm tork kıymetlerinden kelam edebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Ferrari Purosangue SUV’un fotoğrafları sızdırıldı: İşte tasarımı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.