Firefox’tan ileti var: Rastgele bir milyardere satmayacağız

Twitter’ın rekor bir meblağ karşılığında Elon Musk tarafından satın alınması haliyle internetin makul kümelerin elinde olmaması gerektiğini savunan bölümleri rahatsız etti. Firefox tarayıcı platformu bunlardan birisi. 

Firefox’tan ileti var

Internet Explorer hakimiyetine karşı önemli olarak birinci alana çıkan ve özgür bir interneti savunan Firefox tarayıcısı Twitter satışının üzerine bir paylaşım yaptı. Platform muhakkak bir milyardere satılmayacağına dair kelam verdi. Bilindiği üzere pandemi nedeniyle Mozilla ekonomik kasvete girmiş ve işten çıkarmalar yaşanmıştı.

Twitter’da değişim vakti

46 dk. evvel eklendi

İletisinde biraz kinâye olsa da Firefox aslında son devirdeki gelişmelere ışık tutuyor. Jeff Bezos’un Washington Post’u satın alması da misal bir reaksiyon uyandırmıştı. Ne var ki sürdürülebilir bir strateji için daima bir gelir modeli kural. Bu da milyarderlerin yaptığı rekor teklifleri cazip hale getiriyor. 

 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Firefox da satılacak mı?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.