Fitbit aygıtları cilt yanıklarına sebep olduğu gerekçesiyle dava edildi

Geçtiğimiz mart ayında çok ısınma ve yanık şikayetleri sebebiyle milyonlarca Ionic cihazını geri çağıran Fitbit, yaşanan şikayetlerin akabinde dava edildi. 

Şikayet, markanın Fitbit Versa Lite ve Versa 2 kullanıcıları tarafından yapıldı. Mahkeme dokümanlarına nazaran tüm Fitbit giyilebilir aygıtlar, Ionic ile tıpkı kusuru paylaşıyor ve bu da çok ısınma sebebiyle aygıtları kullanılamaz hale getiriyor. 

Dünyanın birinci 240W USB-C kabloları resmi olarak tanıtıldı

1 gün evvel eklendi

“Derilerimiz yansın diye değil, kalori yakmak için aldık.”

Davacılar, “Ürünleri derilerimiz yansın diye değil, kalori yakmak ve bir akıllı saat yardımıyla sağlıklı bir hayat şekli sürdürmek için satın aldık.” diyerek, Fitbit’e sitemde bulundu. Davacılar ayrıyeten Fitbit ile bağlantıya geçtiklerinde şirketin kusurunu kabul etmek yerine cürmü tüketici hijyeninde bulunduğunu argüman ediyor. 

Şikayete bahis olan eserler arasında Fitbit Versa Lite ve Versa 2’nin yanı sıra Versa 3, Charge 4, Versa Lite, Ionic, Sense, Alta HR, Inspire, Inspire HR, Inspire 2 ve Blaze modellerinde de misal sıkıntıların olduğu tez ediliyor. 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Fitbit aygıtları cilt yanıklarına sebep oluyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.