Fitbit’in AFib algılama algoritması FDA’dan geçti

Google‘ın sahibi olduğu Fitbit, geliştirdiği yeni bir teknolojiyle kullanıcıların kalp ritimlerini izleyerek muhtemel bir sorunu tespit etmeyi mümkün kılacak. Şirketin, AFib algılama algoritması FDA‘dan onay aldı ve yakında belli Fitbit giyilebilir aygıtlar, sistemsiz kalp ritmini tespit edip kullanıcıları bilgilendirebilecek.

Yüksek doğruluk sunuyor

Google, Fitbit’in kan pıhtılarına, felce, kalp yetmezliğine ve kalple ilgili öteki komplikasyonlara yol açabilen sistemsiz kalp atışı durumu olan atriyal fibrilasyonu(AFib yahut AF) algılayabilen algoritmasının ABD Besin ve İlaç İdaresi’nden(FDA) onay aldığını duyurdu.

Şirketin PPG(fotopletismografi) AFib algoritması, 2020’de başlatılan ve beş ay boyunca 455.699 iştirakçiyi kaydeden bir çalışmadan alınan datalarla oluşturuldu. Fitbit’e nazaran PPG tespitleri, AFib olaylarını vaktin %98’inde hakikat bir formda tanımlayabildi.

Elektronik sigara kullanımı beyin ve kalpte iltihabı tetikliyor

2 gün evvel eklendi

Fitbit, algoritmanın yakında ABD’deki tüketicilere çeşitli kalp atış suratı özellikli aygıtlarda sunulacağını söylemekle birlikte ortaya çıkan bilgiler, algoritmanın şu anda EKG uygulaması aracılığıyla Fitbit Sense ve Fitbit Charge 5 aygıtlarda erişilebilir olduğunu gösteriyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Fitbit’in AFib algılama algoritması FDA’dan geçti

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.