Ford E-Transit, Euro NCAP tarafından ‘Altın’ mükafata layık görüldü

Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları’nda üretilen elektrikli Ford E-Transit, kapsamlı şoför dayanak sistemleri paketiyle bağımsız araç güvenlik kıymetlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından ticari araçlar alanında Altın Mükafata layık bulundu.

Mükafatın belirlenmesi sürecinde araçlara, bisikletlilere ve yayalara yaklaşırken otonom acil durum freni, şerit takip teknolojisi, trafik levha tanıma sistemi ve yolcu takip sistemleri üzere çeşitli teknolojiler tahlil edildi. Ford, bu yeni ödül ile Ford Transit’in 2020 yılında Euro NCAP’ten aldığı Altın mükafattan sonra hem 1 ton hem 2 ton segmentlerinde Altın mükafata sahip ticari van’ları olan tek van üreticisi oldu.

E-Transit’in sunduğu şoför takviye teknolojileri ortasında Yaya Algılama özellikli Çarpışma Tedbire Yardımı, Trafik Levha Tanıma özellikli Akıllı Adaptif Sürat Denetimi, Şerit Takip İkazlı ve Yardımlı Kör Nokta Bilgi Sistemi, Kavşak Yardımı, 360 derece kamera ve Geri Hareket Fren Desteği yer alıyor.

Euro NCAP’in uyguladığı simülasyonlarda park halindeki araçlara yahut daha yavaş ilerleyen trafiğe yaklaşırken ya da öndeki bir araç ani fren yaptığında şoför ihtarları ve faal güvenlik teknolojisi aksiyonları test edildi. Ayrıyeten yola gerçek koşan bir çocuğa, yoldan giden yahut geçen bisikletlilere ve yayalara verilen reaksiyonlar için de testler yürütüldü. Bu durumlar, Ford’un E-Transitlerin çoğunlukla kullanılacağını öngördüğü kentsel ortamlardaki mümkün senaryoları temsil ediyor.

Elektrikli Genesis GV60’ın Avrupa satışları bu yıl başlayacak

11 sa. evvel eklendi

Transit, Ford Otosan tarafından Kocaeli’de elektriklendi

Ford, dünyanın en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in birinci tam elektrikli versiyonunu, Avrupa’daki müşteriler için Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda üretiyor. 1967’den beri Ford Otosan tarafından üretilen, yıllardır Türkiye ve Avrupa’da en çok tercih edilen ticari araç olma özelliğini gururla taşımaya devam eden Ford Transit’in tam elektrikli versiyonu, Ford’un elektrifikasyon stratejisi kapsamında kıymetli bir yere sahip bulunuyor.

Şirket şimdiden E-Transit araçlar için Avrupa genelinde seçili müşterilerle tipik günlük kullanım şartlarında pilot çalışmalar yürütüyor. Müşteri siparişlerinin 2022’nin bahar aylarından itibaren başlaması planlanıyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Ford E-Transit, Euro NCAP tarafından ‘Altın’ mükafata layık görüldü

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.