Fortnite Xbox Cloud Gaming’e geldi: abonelik yahut denetimci gerekmiyor

Epic Games’in Fortnite ile Google ve Apple’a savaş açmasından sonra oyun, iki platformdan da kaldırılmak zorunda kalmıştı. Android kullanıcıları hala oyunu indirebilse de iOS ve Mac kullanıcıları, farklı metotlara danışmak zorunda. Bu metotlara bir yenisi de Microsoft’tan geliyor.

Fortnite, dokunmatik denetim dayanaklı olarak Xbox Cloud’a geldi

Microsoft’un Stadia ve GeForce Now’a rakip platformu Xbox Cloud Gaming, Game Pass ile çalışması ile çok kısa bir müddette önemli manada tanınan kazanmıştı. Hayli uygun fiyatlara yüzlerce oyuna erişim sunan Xbox Cloud Gaming, kullanıcıları bir defa daha sevindirecek. Epic’in Microsoft ile yeni iş birliği sonucu Fortnite, Xbox Cloud Gaming’e geliyor. Ayrıyeten Fortnite oynamak için tek gereksiniminiz olan şey ise Microsoft hesabı ve gereğince süratli bir internet teması. Bilhassa taşınabilir oyuncular, rastgele bir fiyat ödemeden tekrar Fortnite’a erişebilecek. Üstelik bu sistem ile taşınabilir oyuncular, tıpkı Fortnite’ın taşınabilir versiyonu üzere dokunmatik denetimleri kullanabilecek.

Microsoft ve Epic’in mutabakatı bilhassa iOS ve Mac kullanıcılarını etkileyecek cinste. Xbox Cloud Gaming, Apple’ın App Store kuralları yüzünden her ne kadar iOS için uygulama olarak kullanıma sunulamasa da sistem, Safari üzerinden kullanabilmek için optimize edilmiş durumda. Bu sayede iPhone oyuncuları, tekrar Fortnite’a erişebilecek. Xbox Cloud Gaming, iOS 14.4 ve üzeri platformları destekliyor. Fortnite, büyük ihtimalle uzun bir müddet boyunca Apple platformlarına geri dönemeyecek lakin bu süreçte kullanıcılar için alternatif yollar çıkması epeyce ferahlatıcı.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • iOS oyuncularına hoş haber: Fortnite Xbox Cloud’a geldi

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.