Galaxy S22 ve S22 Ultra’nın tamir edilebilirlik puanı can sıktı


iFixit grubu tamir edilebilirlik derecelerini belirlemek için Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını kesimlerine ayırdı. Laboratuvara konuk olan Galaxy S22 ve S22 Ultra ne yazık ki uzmanlardan son derece düşük puan aldı.

Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı netleşti: Yeni imajları sızdı

5 sa. evvel eklendi

Yapılan inceleme Güney Koreli şirketin sunduğu yeni modelleri onarmanın epeyce sıkıntı olduğunu gösteriyor. Galaxy S22 serisi akıllı telefonlarda çok fazla yapıştırıcı bulunduğuna dikkat çekildi. Doğal olarak bu tamir sürecini hem zorlaştırıyor hem de daha vakit alıcı bir hale getiriyor.

Ekranı çıkarmak “korkunç zor”

iFixit uzmanlarına nazaran onarabilirlik bakımından tek artı Philips vidaların kullanılması. En güç şeylerden biri ekranı çıkarmak. Güçlü bir yapıştırıcı kullanıldığı için süreç “vahim” olarak nitelendiriliyor. Birebir formda pili sökmek da son derece sıkıntı.

Aktarılan bir öteki can sıkıcı durum ise şirketin tamirat kılavuzu sunmaması. Bu nedenle bırakın olağan kullanıcıları yetkili olmayan teknik servislerin bile Galaxy S22 serisini tamir etmesi pek kolay olmayacak. iFixit takımı sonuç olarak Galaxy S22 ve S22 Ultra’ya 10 üzerinden 3 tamir edilebilirlik puanı puanı verdi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Galaxy S22 ve S22 Ultra’nın tamir edilebilirlik puanı can sıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.