Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4, ekran altı parmak izi okuyucu barındırmayacak

Samsung, geçtiğimiz yıllarda katlanabilir akıllı telefon pazarına yaptığı yatırımların karşılığını aldı. Katlanabilir akıllı telefon pazarında açık orta başkan olan Samsung, bilhassa Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile gözleri üstüne çekti. Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtması beklenen yeni Z Fold 4 ve Z Flip 4, güç tuşuna entegre parmak izi ile devam edecek.

Ekran altı parmak izi okuyucusu olmayacak

Uzun yıllardır amiral gemilerinde ekran altı parmak izi okuyucusu kullanan Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serisinde ekran altı parmak izi okuyucusuna yer vermedi. Katlanabilir ekranların bu durumu zorlaştırmış olabileceğinden Samsung, bugüne kadar güç tuşuna entegre parmak izi tarayıcısı kullandı. Görünüşe nazaran Samsung, bu yoldan devam edecek.

Samsung, Galaxy Watch 5 Pro üzerinde çalışıyor

1 gün evvel eklendi

Business Korea’dan gelen bilgilere nazaran Samsung, Z Fold 4 ve Z Flip 4 için ekran altı parmak izi okuyucu kullanmayı düşünmüş lakin daha sonra bu fikirden vazgeçmiş. Kullanıcıların, katlanmış ekranları açarken birebir anda parmak izini okutmasını verimli bulan Samsung, bu yolda devam edecek. Ayrıyeten Samsung’un Galaxy Z Fold 4 için hem iç hem de dış ekranda ekranın altına parmak izi tarayıcısı yerleştirmesi gerekiyordu. Bu nedenlerden ötürü Samsung, büyük ihtimalle güç tuşuna entegre parmak izi kullanmaya devam edecek. Tahminen de Samsung, Z Flip 4 için ekran altı parmak izi tarayıcısı kullanır ve Z Fold 4 için güç tuşuna entegre parmak izi kullanmaya devam eder.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Galaxy Z Fold/Flip 4, güç tuşuna entegre parmak izi kullanacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.