Geekbench, seçili Samsung telefonlarında çalışmayacak

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un, Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) vilayetle 10.000’den fazla uygulamanın performansını kısıtladığı keşfedildi. Kullanıcılar tarafından bir epey eleştirilen duruma Samsung’dan da cevap geldi. Uzun süren oyun seanslarında CPU ve GPU performansını optimize etmek ve aygıtların çok ısınmasını önlemek için bu türlü bir sistem yarattıklarını belirten Samsung, yakında bir güncelleme ile bu sorunu düzelteceklerini belirtmişlerdi. Lakin Geekbench, tekrar de birtakım Samsung telefonlarına mahzur getirmeye karar verdi.

Samsung, telefonların yavaşladığını doğruladı: Güncelleme yolda

4 sa. evvel eklendi

Geçtiğimiz günlerde yapılan testler, Samsung telefonlarının Geekbench üzere benchmark uygulamaları yavaşlatmadığını gösterdi. Bu durumu bencmark manipülasyonu olarak pahalandıran Geekbench, Galaxy S22, S21, S20 ve S10 serilerinin Geekbench Browser’dan kaldıracağını duyurdu. Geekbench, Galaxy Note ve A serilerinin durumdan etkinlemediğini ve bu yüzden yasaklanmadıklarını da belirtti. Bakalım Samsung’un yakında getireceği performans seçeneği, kullanıcıların sonunu azaltabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Geekbench, kimi Samsung telefonlarını engelliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.