Geekbench: Yeni iPhone SE, iPhone 13 ile muadil performansa sahip

Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon modeli iPhone 13 ile tıpkı yonga setini paylaşan iPhone SE 3’ün birinci performans testi sonuçları paylaşıldı. Geekbench testine tabi tutulan telefonun almış olduğu skorlar gösteriyor ki; yeni iPhone SE ve iPhone 13 neredeyse birebir güçte.

iPhone SE 3’ün RAM ölçüsü belirli oldu

6 sa. evvel eklendi

Apple’ın herhangi bir kısıtlamaya gitmediği görülüyor

A15 Bionic çipli yeni iPhone SE’nin Geekbench puanlarına bakacak olursak; telefonun tek çekirdek testinden 1695, çoklu çekirdek testinden ise 4021 puan aldığı görülüyor. İşbu iPhone SE 3 ile birebir çipe mesken sahipliği yapan iPhone 13’ün test skorlarına geldiğinde ise telefonun tek çekirdek puanının 1672, çok çekirdek puanının ise 4481 olduğu görülüyor. İki telefonun almış olduğu skorlar yer yer değişkenlik gösterebilir olup, ortadaki farkın gerçek kullanım senaryolarında hissedilmeyeceğini söyleyebiliriz.

Lakin kelam konusu termal ısı başarımı olduğunda, iPhone 13’ün boyut avantajından ötürü işlemci üzerindeki ısıyı dışarı atma ve yük altındayken mevcut performansı koruma konusunda iPhone SE 3’ten daha yeterli performans sergileyebilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Yeni iPhone SE, iPhone 13 ile muadil performansa sahip

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.