GeForce kartlarının madencilik kısıtlaması kaldırıldı

Nvidia’nın oyuncu ekran kartlarındaki yoğunluğu azaltmak için kullandığı kazım oranını kısıtlayıcı yazılım bugüne kadar sayısız kırma teşebbüsüne maruz kaldı. Artık ise yazılımın büsbütün aşıldığı söz ediliyor.

Nvidia RTX LHR v2 Unlocker nedir?

Sergey isimli bir hacker tarafından geliştirilen Nvidia RTX LHR v2 Unlocker aracı GeForce RTX 3000 serisinin kazım kısıtlamasını BIOS üzerinden büsbütün kaldırdığını sav ediyor. Ayrıyeten RTX A serisi iş istasyonu hızlandırıcılarda da durum birebir.

Kilit aracını kullanarak GeForce RTX 3000 ekran kartlarının kazım sonunu kaldıranların ayrıyeten Sergey tarafından hazırlanan şoförleri de kurmaları gerekiyor. Kilit aracı kurulduğunda bu şoförler de otomatik olarak kuruluyor.

Sergey hali hazırda aracın test evresinde olduğunu ve başarılı sonuçlar aldığını belirtiyor. Yeni araç RTX 3080 Ti ekran kartında 115MH/s, RTX A5000 ekran kartında ise 110MH/s düzeyleri yakalanabiliyor. Yeni araç 26 Şubat tarihinde beta olarak indirmeye sunulacak.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • GeForce kartlara madencilik kilidi kırma aracı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.