GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı 300W hududunda mükemmeller yaratıyor

Nvidia’nın oyuncu tarafındaki en güçlü seçeneği olan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, performans tarafındaki kısmi artışa rağmen fiyat tarafındaki büyük artış nedeniyle reaksiyon çekmişti. 500W düzeyine kadar çıkan ekran kartı 300W düzeyinde ise adeta gösteri yapıyor. 

GeForce RTX 3090 Ti performansı nasıl?

Igor’s Lab tarafından yapılan farklı performans testinde MSI GeForce RTX 3090 Ti SUPRIM X  ekran kartı 300W düzeyinde tutularak karşılaştırma yapılmış. Elde edilen sonuçlar ise değişik.

Ekran kartları 2021 yılında bayram etti

1 hf. evvel eklendi

4K çözünürlükte 300W ekran kartı GeForce RTX 3080 Ti ile başa baş bir uğraşa girişiyor. Standart RTX 3090 ve 3090 Ti ekran kartları farklı epey açıyor. Watt başına performans olarak ise FPS açısından önder durumda. Öteki amiral gemisi kartlar daha geride kalıyor. 

Elbette RTX 3090 Ti ekran kartı sahiplerinin bir servet ödedikten sonra 300W düzeyinde kullanması kelam konusu olamaz lakin potansiyeli göstermesi açısından enteresan. TDP bedeli daha yüksek ekran kartları bile performans olarak geride kalıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • GeForce RTX 3090 Ti ekran kartından şaşırtan performans

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.