Geliştirilen elektrikli paramotor, hafif ve kompakt bir yapıya sahip

Havacılık dalında yaptığı atılımlarla tanınan Pete Bitar, elektrik motorlu yamaç paraşütü için bir paramotor geliştirdiğini duyurdu. Bitar, Canop-E ismini verdiği paramotorun testlerinin başarılı geçtiğini ve şu an paraşüt takılarak kullanılabileceğini söyledi.

İki model daha geliştiriliyor

26 kg yükünde olan Canop-E, bir koltuk, iki 216 mm kanallı fan, bir kablo demeti ve kolay bir çerçeveye monte edilmiş 100 V, 18 Ah, 1,8 kWh pil paketinden oluşuyor.

Bitar, geliştirdiği prototipin 20 dakika boyunca havada kalabileceğini ve 110 km/s civarında bir azami sürate ulaşabileceğini söylüyor. Ayrıyeten, bir otomobilin bagajında taşınabilecek bir yapıya sahip olduğunu belirtiyor.

Camaliot, daha yanlışsız hava varsayımı için uydu bilgileri toplayacak

2 gün evvel eklendi

Gelecek planlarından da bahseden Bitar, geliştirdiği prototipten daha güçlü bir CanopE-Jet 1 ve daha düşük maliyetli bir CanopE-Jet Light sunmak istediğini söyledi. Fiyatlara değinen Bitar, paraşüt haricinde Light modeli 8.995 dolara, CanopE-Jet 1’i ise 18.995 dolara satışa sunabileceğini belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Motorlu yamaç paraşütü için elektrikli paramotor geliştirildi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.