Goldman Sach: “Apple ve Meta, VR konusunda yarışıyor”

Wall Street devi Goldman Sachs, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) konusunda bir araştırma raporu yayımladı. Bilindiği üzere metaverse kavramının süratle gelişme kaydetmesi ile bir arada birçok şirket bu alandaki çalışmaları ile rekabet içine girmiş durumda. Goldman Sachs da araştırma raporunda, Apple ve Meta‘nın sanal gerçeklik rekabetine liderlik ettiğini belirtti. 

Goldman Sachs’tan Apple ve Meta Değerlendirmesi

Goldman Sachs, yayınladığı araştırma raporunda; sanal gerçeklik (VR) teknolojisi konusundaki ana yarışın Apple ve Meta (Facebook) ortasında olduğuna dikkat çekti. Ek olarak rapor; Apple’ın ekosistemini genişletmek için çalışmalar yaptığını Meta’nın ise cazip donanım fiyatlandırması ve cazip tecrübeler yoluyla bir kullanıcı tabanı oluşturmak istediğine de vurgu yaptı.

BTCTurk satılıyor mu?

22 sa. evvel eklendi

Bunların yanında raporda, sanal gerçeklik platformlarının 2023 yılına kadar süratle gelişeceği de belirtildi.  
Son olarak belirtmek gerekirse Goldman Sachs, Meta Platforms’un bu sonbaharda “Quest Pro” eserini piyasaya sürmesini ve Apple’ın 2023’ün başlarında kendi metaverse eserini piyasaya sürmesini bekliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Goldman Sach: Apple ve Meta, VR konusunda yarışıyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.