Google, 5.4 milyar dolara siber güvenlik şirketi Mandiant’ı satın alıyor

Google, siber güvenlik şirketi olan Mandiant‘ı tamamı nakit olacak formda 5.4 milyar dolara satın almak için mutabakata varıldığını duyurdu. Satın alma sürecinin tamamlanmasının akabinde Mandiant’ın, Google Cloud takımına katılacağı belirtiliyor.

Google’dan değerli satın alma

18 yıllık bir geçmişe sahip olan Mandiant, satın alımla birlikte Google Cloud’un mevcut hizmetlerine dayanak olacak. Mandiant’ın dahil olmasıyla birlikte Google Cloud, müşterilerine öteki güvenlik hizmetleriyle bir arada uçtan uca bir güvenlik operasyonları paketi de sunacak.

Mandiant CEO’su Kevin Mandia: “Siber güvenlikte hiç bu kadar kritik bir vakit olmamıştı. 2004 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana Mandiant’ın misyonu, siber hücumlarla uğraş etmek ve müşterilerimizi en son tehditlerden korumak olmuştur. Bu emelle, Google Cloud ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Birlikte, güvenlik sanayisini değiştirerek geniş ölçekte uzmanlık ve istihbarat sunacağız.” dedi.

YouTube, podcast üretimi için 300 bin dolara varan hibe veriyor

3 gün evvel eklendi

Google‘ın SolarWinds saldırısını ortaya çıkarmasıyla bilinen Mandiant‘ı satın alması güvenlik şirketinin hissedarları ve düzenleyici onayların alınmasının akabinde bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Google, siber güvenlik şirketi Mandiant’ı satın alıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.