Google ana sayfası için widget’lı tasarım test ediliyor: İşte görünümü

Google arama motorunun ana sayfası her vakit için minimalist ve sade bir dizayna sahip olmuştur lakin bu durum yakında değişebilir. 9to5Google internet sitesin haberine nazaran şirket arama motoru için widget’lı ana sayfa modelini test ediyor.

Google, Chrome için acil durum güncellemesi yayınladı

3 sa. evvel eklendi

Yayınlanan imgeler kartların google.com’un alt kısmında sıralandığını gösteriyor. Sağ alt köşede içeriği gizlemeyi sağlayan bir anahtara yer verilmiş. Sol alt köşede ise pozisyon bilgisi ve sunulan bilgilerin geçmiş etkinliğinize dayandığını bildiren bir ibare var.

Altı kart var

Tam ekrana geçiş yapıldığında widget’lar Hava Durumu, Trendler, Ne İzlemeli, Pay Senetleri, Lokal Etkinlikler ve COVID Haberleri altı kart olarak görüntüleniyor. Fare imleciyle üzerlerine gelidiğinde her birinin genişlediğini görüyoruz.

Google arama ana sayfası için denenen widget’lar şu an için yalnızca sonlu sayıda kullanıcıya görünüyor. Muhtemelen şirket bu tasarımı geniş çapta kullanıma sunmadan evvel geri bildirim toplamak istiyor. Google’ın yeni görünümü genele yayıp yaymayacağını vakit gösterecek.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öteki Haberleri
  • Google ana sayfası için widget’lı tasarım test ediliyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.