Google, Android’e Privacy Sandbox’ı getiriyor: Reklam gösterimi için en az kullanıcı takibi

Google, kullanıcıların çevrimiçi kapalılığı müdafaaya yönelik uğraşlarına devam ediyor. Şirket, yaptığı yeni bir açıklamayla mevcut çevrimiçi reklamcılık sistemini saklılığı koruyan bir alternatifle değiştirmeyi sağlama ve uygulamalar ortası izlemeyi engelleme uğraşları doğrultusunda Android’de Privacy Sandbox‘ı oluşturmak için çok yıllı bir teşebbüs başlattıklarını duyurdu.

Privacy Sandbox, Android’de

Google’ın temel olarak Android’de Privacy Sandbox ile ‘kullanıcıların bilgilerinin korunduğunu bildiği ve geliştiricilerin ve işletmelerin mobilde başarılı olacak araçlara sahip olduğu tesirli ve kapalılığı artıran reklamcılık tahlilleri geliştirmeyi’ amaçladıklarını belirtiliyor.

Şirketin, eser idaresi lider yardımcısı Anthony Chavez: “Bu tahliller kullanıcı bilgilerinin üçüncü taraflarla paylaşımını sınırlayacak ve reklam kimliği de dahil olmak üzere uygulamalar ortası tanımlayıcılar olmadan çalışacak. Ayrıyeten, uygulamaların reklam SDK’larıyla entegre edilmesi için daha inançlı yollar da dahil olmak üzere, saklı bilgi toplama potansiyelini azaltan teknolojileri araştırıyoruz.” dedi.

Şirket, şimdi tasarım ve test evresinde olduklarını bildiriyor. Bu sebeple şimdi somut bir sistem gösterilmiyor lakin Google‘ın birtakım teklifleri var. Daha evvel kullanıcıları makul ilgi alanlarına nazaran kümeleyerek reklam gösteriminin hedeflendiği FLoC sisteminin yerine getirilen Topics API bu tekliflerden birisi olarak konumlanıyor.

Bir öbür teklif olarak da geliştiricilerin kullanıcı bilgileri üçüncü taraflarla paylaşılmasına gereksinim olmadan geliştiriciler tarafından tanımlanan özel kitlelere ve kullanıcıların evvelki etkileşimlerine dayalı reklam göstermenin hedeflendiği FLEDGE sistemi yer alıyor.

Google, Mac’leri Chrome OS Flex ile Chromebook’a dönüştürüyor

10 sa. evvel eklendi

Google, Android için yeni tahlilleri tasarlarken, oluştururken ve test ederken, mevcut reklam platformu özelliklerini en az iki yıl boyunca desteklemeyi planladıklarını belirtti.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Google, Android’e Privacy Sandbox’ı getiriyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.