Google aramalarına tarihi bir dokunuş geliyor

İnternetin tahminen de en kıymetli omurgası haline gelen arama teknolojileri bugüne kadar sayısız değişiklik gördü ve güncellendi. Taşınabilir dünyanın muhtaçlıkları da göz önüne alınan arama teknolojilerinde kıymetli bir devir yaklaşıyor. 

Google çoklu arama geliyor

Google Çoklu Arama ismiyle tanıtılan yeni sistem, arama teknolojilerinde son yılların en büyük değişimi olarak gösteriliyor. Yeni sistem birden fazla arama cinsini tek bir arama terimi içerisinde toplamayı amaçlıyor. 

Google acil durum ilan etti: Chrome tarayıcınızı güncelleyin!

2 hf. evvel eklendi

Test sürecindeki sürümde görsel ve metin aramalar bir ortaya getiriliyor. Google Lens tabanlı çalışan bu sistemde örneğin bir giysi görseli tarandıktan sonra yeşil terimi eklenince giysinin o renkteki versiyonları listeleniyor. Ya da yemek grubunun görseline kahve masası eklenince eşleşen sonuçlar geliyor. 

Google yüklü olarak yapay zekâdan yararlandığı için sonuçlar dinamik halde değişiyor. Google Lens ile arama yaparken Ekleme Yap komutu ile tabirleri eklemek mümkün. Şimdilik yalnızca ABD’deki telefonlarda çalışan sistem yıl içerisinde daha fazla ülkeye gelecek. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google aramaları çeşitleniyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.