Google Çeviri, kullanıcıların geçmişlerini hesaplarına kaydetmeye başladı

Google, birinci olarak 2020 yılında test etmeye başladığı bir özelliği, Çeviri uygulamasında kullanıma sunuyor. Google Çeviri, kullanıcıların uygulamadaki geçmişini hesaplarına kaydedecek ve kullanıcılar geçmişi, aygıtları ortasında senkronize edilebilecek.

Aygıtlar ortası senkronizasyon yapılabilecek

Kullanıcılar, uygulamaya girdiklerinde ‘Çeviri geçmişini yedekleyin’ başlığıyla: “Çeviri geçmişiniz Google Hesabınıza inançla kaydedilir. Oturum açtığınız her aygıtta çevirilerinizi görebilirsiniz.” açıklamasına sahip yeni bir pencere görmeye başladı.

Pencereden hesabını seçen kullanıcılar, uygulamadaki geçmişini yedeklemiş olacaklar ve tıpkı hesapla diğer bir aygıtta açılan oturumlarda geçmişlerini görüntüleyebilecekler. Uygulama içerisinden geçmişini görüntülemek isteyen kullanıcılar, hesap profiline giderek listelenmiş ‘Geçmiş’ sekmesi üzerinden erişim sağlayabilecek.

Spotify, radyo gibisi dinleme uygulaması Stations’ı kapatıyor

21 sa. evvel eklendi

Geçmiş sekmesinde kullanıcılar, istediği çeviri sonuçlarına kolay ulaşmak için çevirinin sağ tarafında yer alan ‘yıldız’ simgesine dokunabilecek. Kaydedilen çevirilere, uygulama arayüzünün sol üst kısmında yer alan yeniden ‘yıldız’ simgesi üzerinden erişilebilecek. Özellik, kademeli olarak Google Çeviri kullanıcılarına sunulmaya başladı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Google Çeviri, geçmişi hesaba kaydetmeye başladı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.