Google Chrome, Safari’yi geçerek Mac’teki en süratli internet tarayıcısı oldu

Google Chrome geliştiricileri 99 numaralı sürüme yapılan son güncellemelerle birlikte tarayıcının suratının tüm platformlarda kıymetli ölçüde arttığını ve Chrome’un Mac sürümünün artık Apple’ın kendi tarayıcısı Safari’den daha süratli hale geldiğini duyurdu.

Samsung Galaxy F23’ün canlı manzaraları ortaya çıktı

14 sa. evvel eklendi

Arama devi bu savını kanıtlamak için Apple’ın WebKit takımı tarafından geliştirilen Speedometer testinin sonuçlarını paylaştı. Chrome tarayıcısı 300 puan alarak rekor kırdı. Safari internet tarayıcısı bu testte çoklukla 277 civarında puan alıyor.

Safari’den %7 daha süratli

Google Chrome’un son sürümü Safari’den %7 daha süratli. Testler, M1 Max ve 64 GB RAM içeren 14 inç MacBook Pro’da yapıldı. Daha düşük özelliklere sahip sistemlerde performans farkının daha da fazla olabileceğini belirtelim.

Şirket ayrıyeten M1 tabanlı Mac’ler için geliştirilen Chrome’un, 2020’nin sonlarında kullanıma sunulmasından bu yana %43 daha süratli hale geldiğini de kaydetti. Google sınırları zorlayan yenilikçi performans güzelleştirmelerine yatırım yapmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Google Chrome, Mac’teki en süratli internet tarayıcısı oldu

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.