Google Chrome tarayıcısında kritik açık

Bugün tanınan bir yazılım milyarlarca kullanıcıya ulaşabiliyor. Haliyle bu yazılımları siber ataklara karşı korumak hayati bir ehemmiyet arz ediyor çünkü en ufak bir açık devasa bir kullanıcı kitlesini mağdur edebiliyor.

Chrome tarayıcısında kritik açık!

Google yayınladığı acil durum ihtarında, Chrome tarayıcısının kritik bir açığa sahip olduğunu ve her an siber atak gerçekleştirilebileceğini bildirdi. CVE-2022-1096 olarak tanımlanan bu açık javaScript motoru içerisinde yer alıyor ve hacker kümeleri çoktan bu açığı keşfetmiş durumda.

Google Play’de yeni devir

2 gün evvel eklendi

3.2 milyar kullanıcıya ulaşan Chrome tarayıcısındaki açık büyük bir felakete sebep olabilir. Google’ın bugüne kadar tek bir açık için acil durum ilan etmediğini düşünürsek olayın vehameti de ortaya çıkıyor.

Şimdi bu açık nasıl kullanılıyor yahut nelere sebep oluyor ayrıntılar verilmedi. Kullanıcıların kesinlikle 99.0.4844.84 numaralı Chrome sürümüne güncellemeleri gerekiyor. Hali hazırda pek çok kullanıcıya bu güncelleme ulaşmış durumda. Ayarlar kısmında Chrome Hakkında sekmesine giderek tarayıcınızın sürümünü denetim edebilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Google acil durum ilan etti: Chrome tarayıcınızı güncelleyin!

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.