Google, Chrome’da manuel şifre eklemeyi mümkün kılıyor

Google,Chrome tarayıcısına yeni bir özellik ekledi. Chrome’un aktüel sürümünde görüntülenen yeni bir bayrak, kullanıcıların daha evvel bir siteye giriş yaparken kaydedebildiği kullanıcı ismi ve şifre bilgilerini direkt olarak Ayarlar’dan kaydedebilmeyi mümkün kılıyor.

Chrome’da mauel şifre ekleme

Google, tarayıcı üzerinden bir siteye giriş yapılırken kullanıcıya kullanıcı ismi ve şifreyi kaydetmek isteyip istemediğini soruyor ve kabul eden kullanıcıların şifrelerini Ayarlar’dan Otomatik Doldurma sekmesi altındaki Şifreler kısmına kaydediyor. Şirket şimdiye kadar manuel şifre ekleme müsaade vermiyordu lakin bu durum bir Chrome bayrağıyla değişiyor.

‘Ayarlarda manuel şifre eklemeyi aktifleştirir.’ açıklamasıyla yeni bir bayrak kullanıcıların bir siteyi ziyaret etmeden şifre kaydetmesine imkan tanıyor.

Google Files, uygulama ve oyunlara yeni filtreler getiriyor

4 gün evvel eklendi

Google Chrome tarayıcısında manuel şifre eklemek isteyen kullanıcılar chrome://flags/#add-passwords-in-settings adresini ziyaret ederek buradan bayrağı aktifleştirebilir. Şirket, ayrıyeten tarayıcının Canary sürümünde kayıtlı şifrelere not ekleme özelliğini test ediyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Google, Chrome’da manuel şifre eklemeyi mümkün kılıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.