Google da Samsung’a katıldı: Pixel kesimleri iFixit’te satılacak

Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone modelleri için “kendin onar” programını başlatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta ise Samsung, benzeri bir program başlatacağını ve iFixit ile paydaşlık kurduğunu duyurmuştu. Artık ise benzeri bir duyuru Google’dan geldi.

Pixel “kendin onar” programı

Google, Pixel aygıtlarının tamirini kolaylaştırmak için iFixit ile iştirak kurdu. İştirak doğrultusunda Google Pixel aygıt kesimleri (kamera, batarya, ekran vb.), tamir için gereken aletler ve tamir için kılavuzlar iFixit tarafından satılacak. Tamir programı, Google Pixel 2’den Pixel 6’ya kadar bütün aygıtları kapsıyor. Tamir kılavuzları ise Google Pixel 5a, 6 ve 6 Pro dışındaki aygıtlar için hazır durumda ve 5a ve 6 serisi için de etkin olarak hazırlanıyor. Pixel kesimleri, yıl sonuna hakikat ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Avustralya’da satışa sunulacak.

Kendi Galaxy aygıtınızı onarabileceksiniz

5 gün evvel eklendi

Google, iFixit ile olan programını genişletmek istediğini ve daha çok aygıt için modül servisi sunmayı planladığını da belirtti. Google’ın “kendin onar” programı, şirketin donanımsal sürdürülebilirlik alanında yaptığı adımlardan biri ve Google, 2025’e kadar bu mevzuda faal adımlar atmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Google, Pixel “kendin onar” programını başlatıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.